Bitcoin Soars Past $10K Level for the First Time Od czerwca, Eyes Major Resistance of $10.5K

Bitcoin przeskoczył 5%, by po raz pierwszy od 3 czerwca przekroczyć poziom $10,000. Inwestorzy uważnie obserwują następny opór 10.500 dolarów, powyżej którego Bitcoin może wyznaczyć nowy trend byka.

Cena Bitcoin pokazuje duży impet w ciągu ostatnich 24 godzin przesuwając się powyżej poziomu 10.000 dolarów po raz pierwszy od czerwca. W czasie prasy cena BTC wzrosła o 5,47% i osiągnęła poziom 10.227 dolarów z limitem rynkowym 188 miliardów dolarów.

To prawie ponad 50 dni, odkąd Bitcoin przekroczył poziom 10.000 dolarów. Ostatni raz miało to miejsce 3 czerwca i od tego czasu do zeszłego tygodnia kurs stale spadał. W zeszłym tygodniu, Bitcoin odzyskał gwałtowny wzrost o 11%, a oczy innego dużego opornego na 10,500 dolarów.

Poziomy 10.500 dolarów są bardzo ważne dla największej na świecie kryptokuranty, aby ustanowić trend byczy. W 2020 roku Bitcoin przekroczył 10.000 poziomów trzy razy, ale nie udało mu się przekroczyć 10.500 dolarów. Dwa ostatnie ruchy powyżej 10.000 dolarów były wspierane przez wysokie wolumeny. Dlatego inwestorzy powinni uważnie obserwować wolumeny kupna i sprzedaży, aby określić przyszły trend cenowy.

W przypadku wycofania się, Bitcoin najpierw spadnie do poziomu 10.100$, a następnie do kolejnego wsparcia w wysokości 9800-9900$. Vijay Ayyar, który stoi na czele rozwoju biznesu na kryptońskiej giełdzie Luno powiedział, że duzi gracze debatowali, aby odciążyć swoje Bitcoin do małych uczestników i popchnąć cenę niższą. Rozmawiając z CNBC, powiedział:

„Wydaje się, że to nie miało miejsca. Mamy do czynienia z potencjalną ponowną akumulacją przez dużych graczy, do których dołączyli mniejsi inwestorzy, próbując przesunąć Bitcoin Revolution wyżej po 10K i wyżej po 10,5K, co jest dużym poziomem oporu, gdzie BTC ostatnio postawiło wysoki poziom. Nadal nie przełamaliśmy poziomu 10,5K, jeśli tak się stanie, BTC prawdopodobnie spadnie do 15K. Wszystkie znaki wskazują na to w tym momencie.“

Bitcoin przenosi się na wyższy poziom.

Wielu dużych analityków wcześniej powiedział, że Bitcoin może pracować jako Digital Gold i potencjalne zabezpieczenie dla rynku akcji. Jednak Bitcoin nie wykazał tego trendu podczas krachu na rynku w marcu 2020 roku. Bitcoin i cały rynek krypto załamał się wraz z rynkiem akcji w marcu tego roku.

Z drugiej strony, fizyczne złoto nadal ebxhibit status bezpiecznej inwestycji. Cena fizycznego złota pobiła w poniedziałek nowy rekord. Aby walczyć ze spustoszeniem gospodarczym wywołanym przez pandemię wirusa koronaawirusowego, światowe instytucje rządowe zgłosiły się, ogłaszając ogromne pakiety pomocy. Ayyar uważa, że Bitcoin może skorzystać z tych środków stymulacyjnych i rozwoju w zakresie szczepionki COVID-19. Powiedział:

„Moim zdaniem, wraz z głównymi rządami ogłaszającymi bezprecedensowe pakiety stymulacyjne… będziemy świadkami dalszego dynamicznego rozwoju sytuacji na rynkach“. A więc obejmuje to również akcje i złoto. A BTC i crypto będą podążać w tym kierunku. Dodając do tego, że szczepionka wydaje się być w zasięgu ręki, nie ma powodu, aby być niedźwiedzią w najbliższym czasie“.

Wraz z Bitcoinem, drugim co do wielkości kryptokurrency Ethereum (ETH) na świecie robi duże postępy. Gwałtowny wzrost aktywności DeFi na platformie Ethereum spowodował ostatnio, że cena kryptokurwaluty przekroczyła 300 dolarów. W czasie prasy, Ethereum handluje po cenie 321 dolarów.